2020. a. aasta jõulumaale pääses küll vähem lapsi, kui päkapikud oodanud oleks, aga seda enam rõõmu tulijad tegid. Koos lastega jõulukombeid uurides rännati läbi nelja ajastu: tsaariaeg, Eesti aeg, Nõukogude aeg ja tänapäev. Iga ajastu lävel tervitas külalisi vastav jõulumees, oli selleks siis jõulusokk, tagurpidi kasukaga jõuluvana, näärivana või päris ehtne jõuluvana. Toredaid fotosid jõulumaast saab vaadata postituse lõpust.

Meeleoluka ajarännaku lõpetas meisterdamine päkapiku kohvikus, kus kõik said ka kehakinnitust maitsvast teest ja präänikutest. Lisaks rõõmustas kõiki jõuluvana, kes sel aastal lendas kohale koguni drooniga. Õnneks oli ta kingikotid juba varem Omniva kulleriga muuseumi saatnud, seega polnud tema jaoks probleem kõigile kohalviibijatele luuletuse või laulu eest ka kingipakk anda.

Mõniste Talurahvamuuseum tänab kõiki lasteaia- ja koolirühmi ning peresid Päkapikumaa külastuse eest. Kokku käis jõulumaal sel aastal üle 200 lapse ja täiskasvanu. Järgmisel aastal avatakse Mõniste Päkapikumaa 25. korda. Ootame siis kõiki päkapikkude toimetustes kaasa lööma! Kohtumiseni!

Romet Pazuhanitš
muuseumipedagoog


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.