Kartulist, klassitarest ja tengelpungist
4.–6. novembril saame tuttavaks muuseumi ja arhiividega. Piilume ruumidesse, kuhu külastajad tavaliselt ei viida, ja tutvume arhiivis olevate põnevate materjalidega.
10.–13. novembril räägime kartulist. Kartulinädalal saame teada, kuidas kartul eestlaste toidulauale jõudis ning kuidas seda kasvatati, milliseid toite saab kartulist teha.
17.–20. novembril õpime tsaariaegses klassitares. Koolmeistri ja köstriproua õpetusi kuulates saavad selgeks nii lugemine, sehkendamine kui ka rehkendamine. Vaatame, milline nägi välja koolilapse leivakast, ja saame teada, millised olid vahetunnid. Kindlasti teeme selgeks, millised lapsed on ulakad ja millised head.
24.–27. novembril piilume talurahva tengelpungi ja läheme külla külapoes tegutsevale kaupmehele. Räägime saja aasta tagusest talurahvakaubandusest, vaatame eri aegade rahasid ja saame teada raha väärtusest läbi aegade. Selgitame välja, milliseid kaupu poest saada oli ning kust ja kuidas neid toodi. Õpime selgeks kaupade kaalumise, pakendamise ja arvelaual arvutamise.
Muuseumitunni pääse maksab 4 eurot, hinna sees on õppematerjalid ja ekskursioon. Kümne õpilasega grupi ühele saatjale on pääse tasuta. Eelneval kokkuleppel on lisatasu eest võimalik tellida grupile lõunasöök. Külastuse kestus on kaks tundi, koos ekskursiooniga kolm tundi. Kõiki programme saab kokkuleppel tellida ka omale sobivamal ajal ning neid tellija soovi järgi kohandada.
Info ja registreerimine tel 525 7027, 5622 7650, 789 0622 või e-posti aadressil monistemuuseum@wi.ee.