Küünlakuul saab Mõniste Talurahvamuuseumis meisterdada küünlaid, lasta liugu ja tähistada Eesti riigi sünnipäeva. Peale tubase teadmiste jagamise ja meisterdamise leiavad lasteaia- ja koolilapsed lustilist tegevust õues.

2.–3. veebruarini räägime muuseumis küünla kasutuselevõtust ning selle tähtsusest inimeste elus. Arutleme, milliseid küünlaid on olemas ning millest neid valmistatakse. Lisaks saame teada küünlapäevast rahvakalendris. Meisterdame ka ise endale küünla.

16.–19. veebruarini tähistame vastlanädalat: tutvume vastlakombestikuga ja räägime vastlatoitudest. Meisterdame vastlavurri ja sobiva ilma korral laseme liugu. Eelneva kokkuleppe korral saavad soovijad tellida vastlapäevale kohase lõunasöögi. Vastlapäevale tulles on oluline riietuda vastavalt ilmale, sest õppepäev toimub osalt õues.

22. veebruaril tähistame Eesti Vabariigi sünnipäeva. Õppepäeval räägime Eesti riigi sünnist ja taassünnist. Saame teada Eesti presidentidest ja teistest olulistest riigiloojatest. Tutvume rahvussümboolikaga ja meisterdame ise rahvuslikke sümboleid.

Muuseumitunni pääse maksab 4 eurot, hinna sees on õppematerjalid ja muuseumiekskursioon. Kümne õpilasega grupi ühele saatjale on külastus tasuta. Eelneval kokkuleppel on lisatasu eest võimalik tellida grupile lõunasöök. Haridusprogrammid kestavad umbes 2 tundi, koos muuseumikülastusega 3 tundi. Sobiva ilma korral toimub osa tegevust õues, palume seda riietuse valikul arvestada. Kõiki muuseumitunde saab kokkuleppel tellida ka endale sobivamal ajal ning kohandada vastavalt vajadusele.

Info ja registreerimine www.monistemuuseum.ee, monistemuuseum@wi.ee või tel  789 0622, 5622 7650

Romet Pazuhanitš
muuseumipedagoog


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.