Võro kiil suust vällä!

6.–10. novembrini saavad huvilised osa võru keele nädala programmist. Kui ilm vähegi lubab, toimetatakse õues. Muuseumi territoorium on kaunistatud värviliste sedelitega, millel olevad küsimused aitavad võru keelt õppida või meelde tuletada. Tegevused sobivad kõigis vanuseastmes õpilastele. Nooremad lapsed osalevad otsimismängus koos juhendajaga, vanemad paari kaupa või üksinda.

Lisaks räägime võrokeste kultuurist ning mängime võrukeelseid mänge.

Vana aja ametid 13.–22. novembrini toimuvad muuseumitunnid teemal „Vana aja ametid“. Läbi ajaloo on inimesed pidanud väga erinevaid ameteid. Näiteks tsaariajale mõeldes tuleb meelde sõna „mõisavalitseja“. Aga kes oli mõisavalitseja alluvuses töötav virtin? Tema korraldas mõisapere toitlustamist ja aiapidamist.

Lisaks tutvume rehepapiga – mõisa palgatud talumehega, kelle ülesanne oli kütta reheahju, valvata kuivavat vilja ja organiseerida rehepeksu. Veel saame teada kes olid kilter, kubjas, kutsar, toatüdruk, koerapoiss ja nii edasi, kuni tänapäeva huvitavate ametiteni välja.

Kadrid tulevad külla

23.–24. novembril tutvume kadripäeva kommetega. Kadrid olid heledasse riietatud sandid, kes tõid perele karjaõnne. Aga ega see sandiskäimine nii lihtne olegi: tuleb laulud selgeks õppida, mõistatused meelde jätta ning ennast kadriks ehtida. Sandis üksi ei käidud, kaasas oli palju huvitavaid tegelasi, alustades titest ja lõpetades hane või karuga.

Meiegi riietame end kadrisantideks, õpime ära laulu ja läheme santima.

Muuseumitundides osalemiseks on vaja registreeruda: Mare.Tamtik@wi.ee või tel 5622 8538.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.