Metsanädala muuseumitunnis läheme lähedal asuvasse metsa, et kuulata, kuidas linnud laulavad nagu üks suur orkester. Igal linnuliigil on omamoodi sulestik, mõnel linnul pikk saba, mõnel hoopis tutt peas. Vaatame, kas tunneme mõne linnu ära ka. Teeme juttu lindude elust kevadisel pesitsusajal.
Mets on nagu korrusmaja: ülemisel korrusel on suured puud, keskmisel korrusel põõsad ja alumisel korrusel samblad ning samblikud. Õpime metsaelustikku märkama. Vaatame, kuhu astume, kes jääb jala ette: kas see on metsmaasikas, jänesekapsas või hoopis miski muu.
Vaatleme kadaka elu hõredas männimetsas, külastame kuklaste kuningriiki. Muuseumi püstkoja juurde on kuklased ehk metsasipelgad omale pesa ehitanud. Kuklaste pesa asub sama palju maa all, kui seda on näha maa peal. Retke käigus selgub, kuidas on kuklased oma elu korraldanud ja miks on nad saanud metsasanitari hüüdnime.
Metsaretk toimub hommikupoolsel ajal ja kestab koos muuseumi külastusega 3 tundi. Muuseumitunni pikkust saab kohandada vastavalt grupi eripärale (arvestame osalejate vanusega, saame lisada teemasid jms).
* Pääse 4 eurot (soovi korral saab kokku leppida lõunasöögi hinnaga 4 eurot).
* Pääsme hinnas on õppeprogramm ja õppematerjalid.
* 10 õpilasega grupi ühele saatjale on muuseumitund tasuta.
* Tegevused toimuvad õues, palume seda arvestada riietuse valikul.
* Vajalik eelregistreerimine: www.monistemuuseum.ee või tel 789 0622, 5622 7650.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.