Mõniste Talurahvamuuseumis saavad õpilased ja lasteaialapsed septembri alguses mõneks tunniks kiviaega rännata või siis suitsusaunaga lähemat tutvust teha. Rõivaste ajaloo teemalise muuseumitunni teeb põnevaks  kostüümivahetus.

8.–10. septembrini toimub haridusprogramm „Kasukast jopeni“, kus rändame rõivaid vahetades läbi muinasaja tänapäeva. Saame teada, milliseid rõivaid on kandnud meie esivanemad ning milline on olnud rõivaste areng tänase päevani. Räägime sellest, milliseid materjale kasutati vanal ajal rõivaste valmistamisel ning millal hakati rõivaid värvima. Vastuse saavad veel teisedki rõivaste ajalugu puudutavad küsimused.

15.–18. septembrini peame suitsusaunanädalat. Saame teada, milline oli vanasti talupere pesuruum ning millised on olnud Lõuna-Eesti suitsusaunakombed. Uudistame päris suitsusauna ning proovime ka leili visata. Vaatame, milliste puudega on kõige mõistlikum sauna kütta ja millised on suitsusaunaga seotud uskumused. Uurime, millest valmistati saunavihad ning mis ajal oli kõige õigem vihtu teha.

22.–25. septembrini rändame tagasi kiviaega. Kiviajaprogramm tutvustab meie esivanemate elu ligikaudu 5000 aastat tagasi. Saame teada, kus ja millistes hoonetes meie esivanemad elasid, kuidas ja millest valmistati toitu ning millised olid jahi- ja kalapüügiriistad.

Haridusprogrammi pääse maksab 4 eurot, hinna sees on õppeprogramm, õppematerjalid ja muuseumiekskursioon. Kümne õpilasega grupi ühele saatjale on külastus tasuta. Eelneval kokkuleppel on lisatasu eest võimalik tellida grupile lõunasöök. Haridusprogrammid kestavad 2 tundi, koos muuseumikülastusega 3 tundi. Kõiki programme saab kokkuleppel tellida ka sobivamal ajal ning kohandada vastavalt soovile.

Info ja registreerimine tel 525 7027, 5622 7650, 789 0622 või e-posti aadressil monistemuuseum@wi.ee.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.