Muuseumiööd tähistame sellel aastal 29. augustil ja teema on tänavu „Öös on aega“. Mõniste Talurahvamuuseum keskendub sel puhul kolhoosiajale ning koostöös Metsavenna taluga peetakse maha üks tõeline kolhoosi lõikuspidu.

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul, on muuseumid ja teised mäluasutused avanud oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd. Tänavu peame muuseumiööd hiljutise viiruspuhangu tõttu aga hoopis 29. augustil. Üle Eesti avatakse sel õhtul kümnete muuseumide uksed. Tänavune muuseumiöö toimub pealkirja all „Öös on aega“.

Selle aasta muuseumiöö teema on aeg, mida inimestel on justkui järjest vähem. Teisest küljest on kõigil meil aega ühepalju – 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Kuidas mõõdetakse aega poeetiliselt, bioloogiliselt, astronoomiliselt, tehnoloogiliselt? Muinasaeg, keskaeg, nõukogude aeg, vabaduse aeg – muuseumidel on ajaga palju pistmist, sest tegelevad nad ju suuresti ühe või teise hetke aja hoidmise, uurimise ja näitamisega. Võime vaadata üht ja teist asja ja küsida, mis ajast see asi pärineb. Kõikidel asjadel tundub olevat oma aeg: sünniaeg ja künniaeg, prooviaeg ja kooliaeg, sõjaaeg ja rahuaeg, õitseaeg ja uneaeg. Ja on ju tore, kui keegi ütleb, et jah, päeval on kiire, aga ÖÖSEL on AEGA.

Mõniste Talurahvamuuseum keskendub tänavusel muuseumiööl kolhoosiajale ning koostöös Metsavenna taluga peetakse maha üks tõeline kolhoosi lõikuspidu. Muuseumiöö programm Mõniste Talurahvamuuseumis koostöös Metsavenna taluga on järgmine:

Mõniste Talurahvamuuseum ja Metsavenna talu astuvad hoogsal sammul ühiste võitude poole ning annavad au töölisklassile. Oodatud on kogu kolhoosirahvas! Selga palume panna ajastule kohased rõivad.

Mõniste Talurahvamuuseumis:

  • kella 10–23 nostalgiahõnguline kolhoosiaja näitus „See kuldne kolhoosiaeg?!“;
  • kella 15–16 kolhoosilood muuseumiõuel.

Mõniste Talurahvamuuseum on kõigile huvilistele avatud kuni kella 23ni. Muuseumipääse on tasuta.

Alates kella 17st on võimalik saada osa tegevustest Metsavenna talu Sissi pubis:

  • kell 18 Krabi külateatri etendus „Piimäpukijutu’“;
  • kell 19 ühine lõikuspidu lõõtsa ja lauluga koos legendaarse Voldemar Kuslapiga.

Õhtu hakul süüdatakse muinastulede öö lõke.

Sissepääs Metsavenna tallu 10 eurot.

Kehakinnitust ja kesvamärjukest saab osta Sissi pubi Metsavenna baarist.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.