AJALOOLINE KÖÖMNELIKÖÖR KRISTALLKÜMMEL

Põnevat ajaloolist köömnelikööri Kristallkümmelit valmistatakse kohalikust toorainest ja on teadaolevalt vanim Eestis seni tootmises olev kange jook. 

KristallkummelKristallkümmel on naturaalne köömneliköör, mida valmistatakse köömneseemnetest, alkoholist ja suhkrust. Toode valmib käsitööna nelja nädala jooksul ning tulemuseks on küpse ja täiusliku maitsega 45%-lise alkoholisisaldusega liköör. Kristallkümmel on villitud läbipaistvasse originaalse kujundusega pudelisse, mille põhja ja seintele moodustuvad sahharoosikristallid, ning pudel suletakse puukorgiga, nagu vanasti. Likööri serveeritakse toatemperatuuril.

AJALOOST
Köömneleotist kasutati Lääne-Euroopa kloostrites juba 11. sajandil, kuid liköörina sai jook tuntuks 500 aastat hiljem Hollandis. Köömnelikööri võeti kaasa jahiretkedele ja merele, joodi vähitoitude kõrvale ning tarvitati üks-kaks pitsi päevas, mis tekitas hea enesetunde ja soodustas seedimist. Teadaolevalt valmistas kristallkümlit A. W. Werncke Viljandis juba 1870. aastal. Enne 1940. aastat oli Kristallkümmel Eesti üks eelistatuim jook tänu oma naturaalsusele, erilisele väljanägemisele ja maitsele.

Ajalooliselt on Kristallkümmeli köömnelikööri müüdud ka esimese Eesti Vabariigi aegu tegutsenud Mõniste Tarwitajate Ühisuse kaupluses.

Tootevalikus on saadaval:
Kristallkümmel 50 cl;
Kristallkümmel 50 cl kinkekarbis koos kahe klaasiga;
Kristallkümmel 4 cl suveniirpudel.

 

Kristallkümmel on müügil tänapäevases Mõniste Tarwitajate Ühisuse muuseum-kaupluses. 

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid