Tsaariaegne koolipäev          19.- 23. september. 1.- 9. klass

Mihklipäev                                  26.sept.- 7.okt.  Lasteaed, 1.- 3. klass

Lambapäev                                 10.- 14. oktoober. Lasteaed, 1.- 6. klass

Leib meie laual                         17.- 21. oktoober. Lasteaed, 1.- 9. klass, gümnaasium

Mõistatused ja vanasõnad  24. okt.- 4.nov. Lasteaed

Võru keele nädal                     7.- 13. november    Lasteaed, 1.- 9.klass, gümnaasium

Mustrinädal                             14.- 18.november  Lasteaed, 1.- 6. klass

Kadrid tulevad külla            21.- 25. november  Lasteaed, 1.- 6. klass

 

Aastaringi toimuvad teemapäevad:

Kiviaeg. Tutvume eluga kiviajal. Selleks rajame lihtsa püstkoja ja proovime tulevurriga tuld süüdata. Vaatame üle jahi- ja kalapüügiriistad. Jahvatame jahvekivil ja uhmris ning küpsetame tulel kakukesi. Ketrame kedervarrega.

Taluelu. Tutvustame muuseumis olevat tsaariaegset talukompleksi, millesse kuuluvad rehetare, suitsusaun ja ait. Räägime talupere igapäevastest toimetustest ja talupere aastaringsetest töödest. Proovime mängult mõnda talutööd  teha, näiteks vilja külvata käsitsi.  Tutvustame suitsuasuna ja saunaga kaasnevaid  kombeid ning tavasid.

Vana-aja kauplus. Rändame ajas 100 aastat tagasi ja kaupleme talurahva moodi. Saame teada, kuidas kaubad vanasti liikusid, milliseid kaupu vanasti müüdi ja milliseid kaupu mitte ning kuidas vanasti kaupade eest tasuti.  Mängime pood õppides kaalumist, pakkimist ja arvelauaga arvestamist. Meisterdame magusa suutäie.

Talulaste mängumaa. Mängime mänge, mida mängisid talulapsed sada aastat tagasi: ehitame puuklotsidest talukomplekse lisades karjaaedu ja pannes aedikutesse puuloomad, istutades talu ümber puud-põõsad, luues juurde sillad ja teed. Kasutame looduslikke vahendeid ka amulettide ja ehete valmistamiseks. Jahi imiteerimiseks kasutame vibu ja nooli. Mängime ringmänge ja mõistatme mõistatusi.

Teemapäev kestab kuni 4 tundi.

Hind 5 eur/õpilane, laps

Info ja tellimine telefonidel 5622 8538 
E-mail: mare.tamtik[ät]wi.ee

Rohkem infot Mõniste Talurahvamuuseumi haridusprogrammide kohta leiate vasakpoolselt menüüribalt / Haridusprogrammid/ ja  /Väljasõidu  õppepäevad/.

NB! Vaata kõikide Vana-Võromaa muuseumite muuseumitundide ja teemaõppe infot Mõniste Talurahvamuuseumis, Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Vana-Võromaa  Kultuurikojas ja Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis wi.ee/et/muuseumid/elamusope-muuseumis

Muuseumitunnid ja haridusprogrammid on välja toodud klasside kaupa ja infolehel on näidatud muuseumitunni seos õppeaine ning teemaga. 

 

 

 

 

Broneeri külastus

    Vaata ka

    Vana-Võromaa muuseumid
    Võru Instituudi uudiskiri banner
    Vana Võrumaa muuseumid