Selle aasta muuseumiöö teema on „Öös on liikumist“.

Kohalikud muuseumid teevad omavahel koostööd ja liikumise hõlbustamiseks on sellel aastal käima pandud tasuta buss marsruudil Võru – Mõniste Talurahvamuuseum – Filmi Vargamäe külastuskeskus – Võru. Buss väljub Võrust Katariina kiriku esiselt platsilt kell 16.30.

Mõniste Talurahvamuuseumis algavad tegevused kell 17.15. Muuseumi õuel on võimalik külastada liikumise teeemalist õuenäitust, teha kaasa liikumismängudes, kõndida karkudel ja suvel suusatada. Näha saab ka väiksemaid koduloomi.

Kui õhtuhämaruses elustub loodus meie ümber, sätime üles valguse ja valge lina ning jälgime sellel lendlevaid ööliblikaid. Soovi korral saab igaüks endale oma liblika meisterdada.

Külas on rattaentusiast Toivo Kuslapuu ehk Hall Hunt, kes tähistas paar aastat tagasi oma 70 aasta juubelit. Mis on tema hea tervise pant, saab teada lõkke paistel juttu puhudes.

Pärast uudistamist Mõniste muuseumis sõidab buss kell 18.45 edasi Filmi Vargamäe külastuskeskusse. Kell 19 algab seal Henrik Hinrikuse lõõtsakontsert. Avatud on Vargamäe perenaise kohvikunurk ja viiendaks hooajaks valminud fotonäitus „Minu Vargamäe“. Lisatasu eest võimalik valmistada väeehe.

Filmi Vargamäe tegevused kestavad kella 21ni. Seejärel stardib buss tagasi Võrru. Soovijad saavad väljuda Kreutzwaldi muuseumi juures, et jõuda viimasele giidiga ringkäigule kell 22, või sõita sealt edasi kiviviske kaugusel asuvasse Vana-Võromaa Kultuurikotta.

Muuseumiööl on muuseumid külastuseks avatud kuni kella 23ni, sissepääs muuseumidesse maksab 1 euro (alla 8-aastastestele lastele tasuta). Kõigi muuseumide programmiga on võimalik tutvuda lehel muuseumiöö.ee.

Muuseumides liigub aeg linnutiivul…

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.