Villatöödega seotud pärandoskuste päevad toimuvad Mõniste muuseumis 20.–21. aprillil.

Juhendaja Julika Roos on hinnatud koolitaja, käsitööline, villastuudio Lammas Linnas eestvedaja, osaline pärandkultuurilistes tegemistes MTÜ-s Vanad Oskused, Hea Villa seltsi üks asutajaliikmeid ning raamatu „Villast lõngani“ kaasautor.

Osalejatel soovitame kaasa võtta voki. Võib ka lisaks kraasid ja/või kedervarre.

Suuremat vokkide restaureerimist küll kohapeal ette ei võeta aga koolitajalt saab nõu, mida saaks ise kodus teha.

Esimene koolituspäev algab kell 11 ja lõpeb kell 18. Päeva jooksul saab ülevaate erinevatest ketrusvahenditest ja nende töökorda seadmisest. Kõik väiksemad vokkide töökorda seadistamised ja kohendamised tehakse sel päeval kohapeal. Tutvutakse erinevate villatüüpide ja nendest saadavate lõngadega, nopitakse villa, kraasitakse ja kedratakse. Kraasimise käigus on võimalik villale juurde lisada ka teisi kiude, näiteks koerakarvu. Kel selline soov, siis võib oma pestud materjali kaasa võtta.

Teisel koolituspäeval, mis kestab kella 10–16, jätkatakse villatöödega ja pühendutakse vokiga ketramisele ja korrutamisele.

Osalustasu on 35 eurot. Koolitust rahastavad Eesti Kultuurkapital ja Võru Instituut.

Majutus tuleb osalejal endal leida. Rohkem infot ööbimisvõimaluste kohta saab korraldajalt. Võimalik on ühitada transport Võrust. Toidulaua eest hoolitseb igaüks ise.

Registreeruda saab airi.ryytli@wi.ee või telefonil 5804 6692. Kohtade arv on piiratud.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.