Meeleolukat sünnipäevapidu muuseumis toetavad kaunis looduskeskkond ning turvaline aiaga piiratud territoorium. Koostame mängude kava vastavalt sünnipäevalapse eale ja soovidele ning jätame aega ka vabamänguks.

Mängude hulgast on võimalik valida nii tänapäevaseid kui ka vanemaid talulaste tegemisi alates karkudel kõndimisest kuni talutöödeni (nt vee tassimine kaelkookudega, naela paku sisse kopsimine, puusaagimine ja käsikiviga jahvatamine). Kasutada on ka tänapäevased vahendid (reketid, hüpitsad ja pallid), samuti vanemad mänguasjad nagu puidust mängumaa komplekt. Väiksematele lastele on värskelt valmis saanud liivakast.

Uudistamiseks kõnnivad muuseumi territooriumil ringi kukk koos kanadega. Jänesel sündisid just pojad ning peagi on ka neid võimalik vaadata ja paitada. Kass on rohkem omapead kõndija, aga ka temaga on võimalik hea õnne korral kohtuda. Sama on aia taga ringi jalutavate hobustega: nad võivad kohal olla, aga suvel kuumaga otsivad tihtipeale ka varju kaugemalt.

Teeme ringkäigu muuseumi hoonetes, tutvudes esivanemate eluga kivi-, tsaari- ja esimese Eesti Vabariigi ajal. Võimalus on valida sünnipäeva sisustamiseks ka teema- või ajastupäev.

Pidulaua saame katta õue õunapuude varju või õppehoonesse, kus suvel on mõnusalt jahe. Toidupoolise võib ise kaasa võtta või tellime selle koos kohvikust „Daisy juures“. Territooriumi kaunistame ja hinnapakkumise teeme personaalselt kliendi soovide põhjal.

Soovi korral kütame suitsusauna ja tutvustame Vana-Võrumaa suitsusaunakombeid.

Täpsem info meili teel airi.ryytli@wi.ee või telefonil 5804 6692


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.