Oktoobris kutsume lasteaia- ja kooligruppe leiba küpsetama, putrusid maitsma, linataime tundma õppima ja linatöid proovima ning küünlaid meisterdama ja hingedeaja kombeid tundma õppima.

  • 6.–9. oktoobrini saame leiva- ja pudrunädalal teada, missuguseid teravilju Eesti põldudel kasvatatakse, proovime läbi tööd rehepeksust jahujahvatamiseni kiviaegsel ja taluaegsel viisil ning valmistame ise leiba ja kamakäkki.
  • 13.–16. oktoobrini teeme linatöid. Räägime, missugune taim on lina ja kuidas seda on läbi aegade kasutatud, teeme mitmesugust linatööd ning meisterdame takutriinusid.
  • 28.–30. oktoobrini meisterdame küünlaid, räägime hingedega seotud tavadest ja hingedeaja toitudest, heidame pilgu hingedeaja uskumustesse ning saame teada küünla tähtsusest inimestele.

Muuseumipäeva pääse maksab 4 eurot, pääsme hinnas on muuseumiõppe materjalid ja ekskursioon. Kümne õpilasega grupi ühele saatjale on pääse tasuta. Eelneval kokkuleppel on lisatasu eest võimalik tellida grupile lõunasöök. Muuseumipäeva pikkus on kaks tundi, koos ekskursiooniga kolm tundi. Kõiki programme saab kokkuleppel tellida ka omale sobivamal ajal ning kohandada ümber vastavalt soovile.

Info ja registreerimine tel 525 7027, 5622 7650, 789 0622 või e-posti aadressil monistemuuseum@wi.ee.