Lehtede langemise kuul oktoobris saab muuseumitundides teadmisi, kuidas lambavill jõuab sooja soki sisse ja leib lauale. Muuseumi 75. sünnipäeva puhul vaadatakse ka tagasi ajalukku ja räägitakse nendest inimestest, kes aastate jooksul on muuseumis toimetanud.

Oktoobris on võimalus registreeruda kolme muuseumitundi:

•          Ilmad jahenevad ja peagi tekib vajadus kindad kätte panna. Muuseumitunnis „Villast kinnaste ja sokkideni“ saame teada, milline on lambavilla teekond kootud kinnaste, sokkide ja mütsideni.

•          Sellest, kuidas vanal ajal leib lauale jõudis räägime muuseumitunnis „Leib meie laual“. Proovime järele töid leivajahu valmistamisel: peksame kootidega vilja, jahvatame seda käsikivil ja teeme palju muud.

•          Sel aastal pakume oktoobris ka Mõniste Talurahvamuuseumi 75. sünnipäevale pühendatud eriprogrammi. Heidame pilgu minevikku: tutvume muuseumi ajalugu tutvustava näitusega ja räägime nendest oma tööd ja kodukohta armastavatest inimestest, kes aastate jooksul on muuseumis toimetanud. Kes nad olid? Millega nad tegelesid? Mis oli nende eesmärk? Sünnipäevaprogramm on tasuta.

Lisaks pakume väljasõiduprogramme ehk muuseum-kohvris-tunde. Lisainfot saab kodulehelt monistemuuseum.ee. Muuseumitundidest osavõtuks on vaja eelregistreeruda: mare.tamtik@wi.ee, tööpäeviti kella 8–16 tel 5622 8538.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.