4.–6. juulini Mõniste Talurahvamuuseumis toimuv laager on mõeldud lastele, kes soovivad õppida võru keelt. Mida huvitavat seal tehakse? Laagris on kaks toredat kasvatajat Asta ja Külli, kes räägivad lastega võru keeles. Esimesel päeval õpime sõlmede tegemist, meisterdame savist kujusid, tutvume muuseumi hoonete ja lugudega. Õhtu möödub lõkke ääres koos Mallega muusikat kuulates ja mängides.

Teisel päeval külastame talu, kus saab tuttavaks mitmesuguste loomadega. Saab neid paitada, soovi korral ka ratsutada. Tee viib veel Alaveski loomaparki ja seejärel teeme proovi loomad laastule joonistada. Õhtu veedame koos üllatuskülalisega lõkke ääres.

Kolmandal päeval külastame „Eesti kodu“ mälestuskompleksi ja meisterdame mitmesugustest materjalidest, näiteks kasetohust.

Laagri hind lapse kohta on 25 eurot ja sisaldab peale tegevuste majutust Mõniste rahvamajas ja toitlustust neli korda päevas. Laagri tegevusi rahastavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Võru Instituut. Laagrisse saab registreeruda telefonil 5622 8538 või meili teel mare.tamtik@wi.ee.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.