TÄHELEPANU!

13 märts, 2020

Muuseum on külastajatele ajutiselt suletud! Oleme tühistanud või edasi lükanud ka kõik kuni 1. maini toimuma pidanud õppepäevad.
Loodame muuseumiuksed külastajatele avada alates 1. maist või alates riikliku piirangu lõppemisega.

Samal ajal lükkame käima virtuaalmuuseumi projekti, kus kutsume inimesi vaatama meie muuseumi Facebooki lehekülge. Iga päev hakkab ilmuma huvitavaid videoklippe meie muuseumist. Head virtuaalmatkamist Mõniste Talurahvamuuseumis!

Olge terved!


Võrukeelne suvelaager ootab lapsi Mõniste Talurahvamuuseumisse!

5 märts, 2020

VÕRU KEELE SUVELAAGER MÕNISTE TALURAHVAMUUSEUMIS               

Käesoleva aasta juulis ja augustis toimub kolm kahepäevast laagrit lastele. Varasemalt Karilatsi Vabaõhumuuseumis olnud laager on nüüd toimumas uues kohas – Mõniste Talurahvamuuseumis.

(veel …)


Uued pärimus- ja elamusprogrammid koostöös Filmi Vargamäega!

3 veebruar, 2020

Uued pärimus- ja elamusprogrammid koostöös Filmi Vargamäega!

Mõniste Talurahvamuuseumil on valminud koostöös Filmi Vargamäega uued pärimusprogrammid erinevatele vanusegruppidele, mida saab tellida 1. maist – 30. septembrini.

(veel …)


Õnne toovate hobuseraudade kollektsioon

28 jaanuar, 2020

Tänu 1998. aastal alguse saanud hobusepäeva õppeprogrammile on Mõniste Talurahvamuuseumi peahoone seinal 101 eksponaadiga hoburaudade kollektsioon, kuhu kuulub väiksemaid ja suuremaid õnne toovaid raudu.

(veel …)


Mõniste Talurahvamuuseumis näeb huvitava elulooga vineerkohvrit

30 detsember, 2019

2018. aastal jõudis Mõniste Talurahvamuuseumi huvitava elulooga eksponaat – tavaline vineerkohver, mille sees oli aastaid hoitud vanu ajakirju ja raamatuid. Aegapidi saime kohvri sisust ülevaate, ajalooliselt olulised materjalid rändasid hoidlasse ja kohver jäi tühjana riiulile.

(veel …)


Mõniste Talurahvamuuseum viib külastajad tsaariaja koolipinki

29 oktoober, 2019

11.-15. novembril on kõigil külastajatel võimalik võtta osa vanaaja koolinädalast. Ajas minnakse tagasi ning kogetakse, milline oli talulapse koolipäev sada ja rohkem aastat tagasi.

(veel …)


Mõniste Talurahvamuuseumis saab linapäevadel näha salapärase elulooga linalõugutit

18 september, 2019

Eelmisel kuul toodi Mõniste Talurahvamuuseumisse salapärase elulooga eksponaat, linalõuguti (võru keeles: linakolgits), mille abil vanasti linavarsi kolgiti: pehmitati leost väljavõetud linavarsi, et linakiudu oleks kergem eraldada.

(veel …)


Mõniste Talurahvamuuseumi taasavatud suitsusaun sai aastaseks

22 august, 2019

14. augustil möödus Mõniste Talurahvamuuseumi suitsusauna avamisest täpselt üks aasta. Suitsusaun on olnud oluline Vana-Võrumaa kultuuriruumi ja eluviisi osa läbi aegade. Alates 2014. aasta märtsikuust on meie suitsusaunakombestik ka UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas.
Mõniste muuseumirahva eestvedamisel on kireva ajalooga kohalik suitsusaun värske hingamise saanud. Vana saun näeb peale renoveerimist välja nagu uus, kuigi saunahõng on ikka sama.

(veel …)


Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid