Alates 20. maist on võimalik tellida uut mesindusteemalist muuseumitundi „Linda, linda!“ (eesti k „Lenda, lenda!“), kus tehakse tutvust ka võru keelega.

Usinad töömesilased askeldavad meie aedades, lennates sumisedes õielt õiele. Neid võib olla ühes tarus 15 000 – 70 000. Lisaks on seal mõnisada kuni paar tuhat isamesilast ehk leske ja vaid üks mesilasema ehk kuninganna.

Uues programmis teeme juttu mesilastest, nende tööjaotusest ja tegemistest. Saame teada, mis on peale mee veel mesilaste toodang. Arutame, mida saame ise teha selle heaks, et need kasulikud putukad ikka meie aedades askeldaksid.

Meisterdame endale kunstkärjest küünla ning mängime nii liikumis- kui ka teadmisi kinnistavaid mänge. Lennates nagu mesilased suvele vastu, õpime mängu kaudu ka võru keelt.

Mesilaste töörollid ja vaenlased saavad lihtsamalt selgeks magnetitega õuemängu abil. Teisaldatav mäng jääb muuseumi territooriumile kogu suveks. Mäng on valmistatud kompetentsikeskuses Tsenter, valmimist on rahastanud Eesti Kultuurkapital ja Võru Instituut.

Tegevus toimub peamiselt õues ja tunni lõpus on grupil võimalik kaunis looduskeskkonnas lõkke ääres piknikut pidada. Ümberringi on piisavalt liikumisruumi ning saab ka küülikuid ja kanu vaadelda.

Info ja broneerimine telefonil 5622 8538 või meili teel mare.tamtik@wi.ee.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.