Muuseumi sisehoovis seinal on kaheksale tahvlile koondatud Eesti mesinduse ajalugu. Muinasajast alguse saav ajatelg tutvustab mesinduse arengut Eesti aladel läbi eri ajastute kuni Nõukogude aja lõpuni. Teljel on näha tähtsamad mesinduse valdkonna leiutised, näiteks raamtaru ja meevurr, mis on ka meie mesinike tööd hõlbustanud. Lisaks annab näitus ülevaate Eesti aladel kasutusel olnud tarutüüpidest.

Magnetitega mesindusteemalist õuemängu on võimalik mängida muuseumi territooriumil iseseisvalt, aga soovi korral saab kuulata juurde ka lugusid muuseumi giidilt.

Ajaloonäitus ja õuemäng moodustavad terviku, mida kasutatakse nii kooli- kui ka lasteaiagruppide muuseumitunnis „Linda, linda!“ (eesti k „Lenda, lenda!“).

Alates juulikuust on võimalik tellida uut tundi ka väljasõiduprogrammina üritusele (nt suve- või kodukandipäevad, lastelaagrid).

Mäng on valmistatud kompetentsikeskuses Tsenter. Aitäh keskusele suurepärase koostöö eest idee sünnist kuni teostuseni!

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppejõud Marje Riis hoidis silma peal ja nõustas, et mesindusteadmised oleksid korrektselt kajastatud.

Ajaloonäituse ja mesindusmängu valmimist rahastasid Eesti Kultuurkapital ja Võru Instituut. Täname südamest kõiki, kes andsid ettevõtmisse oma panuse!

Väljasõiduprogrammide ja muuseumitundide info ja broneerimine telefonil 5622 8538 või meili teel mare.tamtik@wi.ee.


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.