1. Kiviaja õppepäev – kiviaja püstkoda, tule tegemise erinevad võimalused, jahi- ja kalapüügiriistad, savinõude valmistamine, jahu jahvatamine ja kakkude küpsetamine.
  2. Talulaste mängupäev – puust ja looduslikest materjalidest valmistatud loomade, karjaaedade, taluhoonetega mängutalude ehitamine, oma mänguloomade valmistamine, ehete ja tootemite meisterdamine.
  3. Leivapäev – rukki rabamine, terade sõelumine ja tuulamine, terade jahvatamine käsikivil, leiva küpsetamine.
  4. Nahkade parkimise õppepäev  erinevate nahast toodete ja looduslike parkaineite tutvustamine; õpitakse milliseid meetodeid nahkade parkimiseks kasutatud;  nahaparkimise tööriistade tutvustus; naha kparkimiseks ette valmisamine ning valmispargitud naha viimistlemine.
  5. Pärandegevuste õppepäev– vastavalt soovile ja osalejate vanusele õpetame kergemaid või rohkem tähelepanu nõudvaid pärandtegevusi: kraasimine, vokiga ketramine, kedervarrega ketramine, kanga kudumine, pärja punumine, pilli tegemine, paelte punumine jne.
  • Tegevusi juhendavad korraga 2-4 juhendajat erinevates tegevuspaikades.
  • Programmi kestvus 3-4 tundi.
  • Hind: 350 € + transport 0.30 €/km.
  • Õppeasutustele hinnasoodustus 250 € + transport 0,30 €/km.
  • Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Info ja tellimine telefonidel 58046692

E-mail: airi.ryytli[ät]wi.ee

Muuseumikaart on Eesti muuseumide digitaalne ühispilet, millega saad aasta jooksul külastada rohkem kui 100 muuseumi, galeriid ja elamuskeskust üle Eesti. Kaart maksab 59 €.

Osta muuseumikaart

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid