Tellitavad  väljasõidu õppepäevad Mõniste Talurahvamuuseumis

 1. Kiviaja õppepäev – tule tegemise erinevad võimalused, jaht ja kalapüük, savinõude valmistamine, jahu jahvatamine kakkude küpsetamine, rõivaste valmistamine.
 2. Linapäev – linade kupardamine, lõugutamine, ropsimine, kammimine. Linakiududest lõnga ketramine, kanga kudumine. Linatakkudest nööride valmistamine.
 3. Lambapäev- lamba pügamine, villa pesemine, kraasimine, ketramine, haspeldamine, villase kanga kudumine kangastelgedel, kõlavööde ja ohjade  valmistamine, paelte punumise erinevad viisid.
 4. Leivapäev- rukki rabamine, terade sõelumine ja tuulamine, terade jahvatamine käsikivil, erinevate taluteraviljade tundmaõppimine, kama ja kohvi valmistamine, leibade valmistamine.
 5. Piimapäev– piima separeerimine, lõssist kohupiima ja sõira valmistamine, koorest või valmistamine. Piimatoidud.
 6. Talulaste mängupäev-  puust ja looduslikest materjalidest valmistatud  loomade, karjaaedade, põllutööriistade  ja taluhoonetega mängutalude ehitamine, oma mänguloomade valmistamine, ehete ja tootemite valmistamine.
 7. Vee äärse lapse mängumaa-  võimalused ja ohud. Kuidas mängida ujuvate või uppuvate mänguasjadega, kuidas   neid  veest kätte saada, mida sõprade juures tähele panna ja kuidas aidata- vetelpääste lühikursus. Oma laevukese meisterdamine, lutsukivi viskamise võistlused.
 8. Taimevärvide päev- millised taimed annavad värvi, kuidas värve särama panna. 4 taimega 40 värvitooni. Praktiline õppepäev vanemale koolieale ja täiskasvanutele.
 9. Nahkade parkimise õppepäev- loomanahkade loodusliku parkimise võimalused. Praktiline õppepäev täiskasvanutele.
 10. Köite ja nööride valmistamise õppepäev- linasest kiust nööride valmistamine sõrmede vahel,  kedervarrega, nöörikonksudega, köiepööraga, köiemasinaga, erineva otstarbega sõlmede köitmise õpituba.
 11. Talu aedade, tarade ja katuste õppepäev-  püstandaia, roigasaia, risuaia, lattaia valmistamine ja lattide  looduslikud köitevõimalused, rookatuse, kisklaudkatuse  ja laastukatuse näidisvalmistamine.
 12. Nõiataimede – ravimtaimede  õppepäev. Talurahva uskumused puude ja taimede salajastest võimetest. Taimede kasutamine haiguste leevendamisel.
 13. Linnulaulu õppepäev- õpime lindude kuulamise oskusi, püüame üldisest laulukoorist eristada erinevaid häälitsusi, õpime linde eristama välimuse, käitumise ja lennu järele.

Tegevusi juhendavad korraga 4 juhendajat  erinevates tegevuspaikades. Programmi kestvus 3 tundi.

Hind: 350 € + transport 0.32 €/km, õppeasutustele 250€ + transport  0,32 € /km.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Tel. 78 90 622,   mob.  52 57 027 või 52 64 778
monistemuuseum@wi.ee
www.monistemuuseum.ee

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Vana Võrumaa muuseumid