1. Kiviaja õppepäev – kiviaja püstkoda, tule tegemise erinevad võimalused, jahi- ja kalapüügiriistad, savinõude valmistamine, jahu jahvatamine ja kakkude küpsetamine, kedervarrega ketramine ja algse kanga kudumine.
  2. Talulaste mängupäev – puust ja looduslikest materjalidest valmistatud loomade, karjaaedade, põllutööriistade ja taluhoonetega mängutalude ehitamine, oma mänguloomade valmistamine, ehete ja tootemite valmistamine.
  3. Vee äärse lapse mängumaa –  võimalused ja ohud. Kuidas mängida ujuvate või uppuvate mänguasjadega, kuidas neid veest kätte saada, mida sõprade juures tähele panna ja kuidas aidata – vetelpääste lühikursus. Oma laevukese meisterdamine, lutsukivi viskamise võistlused.
  4. Talu aedade, tarade ja katuste õppepäev –  püstandaia, roigasaia, risuaia, lattaia valmistamine ja lattide looduslikud köitevõimalused, rookatuse, kisklaudkatuse ja laastukatuse näidisvalmistamine.
  5. Köite ja nööride valmistamise õppepäev – linasest kiust nööride valmistamine sõrmede vahel, kedervarrega, nöörikonksudega, köiepööraga, köiemasinaga, erineva otstarbega sõlmede köitmise õpituba.
  6. Taimevärvide päev – õpime, millised taimed annavad värvi, kuidas värve kinnitada, värvime 4 taimega 40 erinevat värvitooni. Praktiline õppepäev täiskasvanutele.
  7. Leivapäev – erinevate taluteraviljaliikide tundmaõppimine, rukki rabamine, terade sõelumine ja tuulamine, terade jahvatamine käsikivil, leiva ja saia valmistamine, kama ja kohvi valmistamine.
  8. Nahkade parkimise õppepäev – loomanahkade loodusliku parkimise võimalused. Praktiline õppepäev täiskasvanutele.
  9. Piimapäev – piimamasina ehitus ja piima separeerimine, värskest koorest või valmistamine, kohupiima ja sõira valmistamine. Piimatoidud.
  10. Linapäev – linade kupardamine, lõugutamine, ropsimine, kammimine, lõnga ketramine kedervarrega ja vokiga, kanga kudumine. Linatakkudest nööride ja köite valmistamine.
  11. Lambapäev – lamba pügamine, villa pesemine, kraasimine, ketramine, haspeldamine, villase kanga kudumine kangastelgedel, kõlavööde ja ohjade valmistamine, paelte punumise erinevad viisid.

Tegevusi juhendavad korraga 4 juhendajat erinevates tegevuspaikades.
Programmi kestvus 4 tundi.

Hind: 350 € + transport 0.30 €/km.

Õppeasutustele hinnasoodustus 250 € + transport 0,30 €/km.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Info ja tellimine telefonidel 78 90 622 / 56 22 76 50/ 52 57 027
E-mail: monistemuuseum@wi.ee

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Võru Instituudi uudiskiri banner
Vana Võrumaa muuseumid