Tellitavad  väljasõidu õppepäevad Mõniste Talurahvamuuseumis 2019. aastal .

 1. Kiviaja õppepäev – kiviaja püstkoda, tule tegemise erinevad võimalused, jahi ja kalapüügiriistad, savinõude valmistamine, jahu jahvatamine ja kakkude küpsetamine, kedervarrega ketramine ja algse kanga kudumine.
 2. Talulaste mängupäev-  puust ja looduslikest materjalidest valmistatud  loomade, karjaaedade, põllutööriistade  ja taluhoonetega mängutalude ehitamine, oma mänguloomade valmistamine, ehete ja tootemite valmistamine.
 3. Vee äärse lapse mängumaa-  võimalused ja ohud. Kuidas mängida ujuvate või uppuvate mänguasjadega, kuidas   neid  veest kätte saada, mida sõprade juures tähele panna ja kuidas aidata- vetelpääste lühikursus. Oma laevukese meisterdamine, lutsukivi viskamise võistlused.
 4. Talu aedade, tarade ja katuste õppepäev-  püstandaia, roigasaia, risuaia, lattaia valmistamine ja lattide  looduslikud köitevõimalused, rookatuse, kisklaudkatuse  ja laastukatuse näidisvalmistamine.
 5. Köite ja nööride valmistamise õppepäev- linasest kiust nööride valmistamine sõrmede vahel,  kedervarrega, nöörikonksudega, köiepööraga, köiemasinaga, erineva otstarbega sõlmede köitmise õpituba.
 6. Taimevärvide päev- õpime, millised taimed  annavad värvi, kuidas värve kinnitada,  värvime  4 taimega 40  erinevat värvitooni. Praktiline õppepäev  täiskasvanutele.
 7. Leivapäev- erinevate taluteraviljaliikide  tundmaõppimine,  rukki rabamine, terade sõelumine ja tuulamine, terade jahvatamine käsikivil,  leiva ja saia valmistamine, kama ja kohvi valmistamine.
 8. Nahkade parkimise õppepäev- loomanahkade loodusliku parkimise võimalused. Praktiline õppepäev täiskasvanutele.
 9. Piimapäev–  piimamasina ehitus ja piima separeerimine, värskest koorest või valmistamine, kohupiima ja sõira valmistamine.  Piimatoidud.
 10. Linapäev – linade kupardamine, lõugutamine, ropsimine, kammimine, lõnga ketramine kedervarrega ja vokiga, kanga kudumine. Linatakkudest nööride ja köite valmistamine.
 11. Lambapäev- lamba pügamine, villa pesemine, kraasimine, ketramine, haspeldamine, villase kanga kudumine kangastelgedel, kõlavööde ja ohjade  valmistamine, paelte punumise erinevad viisid.

Tegevusi juhendavad korraga 4 juhendajat  erinevates tegevuspaikades. Programmi kestvus 4 tundi.

Hind: 350 € + transport 0.30 €/km,

Õppeasutustele hinnasoodustus  250€ + transport  0,30 € /km.

Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Tel. 78 90 622,   mob.  56 22 76 50 ja 52 57 027,
monistemuuseum@wi.ee
www.monistemuuseum.ee

Broneeri külastus

Vaata ka

Vana-Võromaa muuseumid
Vana Võrumaa muuseumid