1. Kiviaja õppepäev – kiviaja püstkoda, tule tegemise erinevad võimalused, jahi- ja kalapüügiriistad, savinõude valmistamine, jahu jahvatamine ja kakkude küpsetamine, kedervarrega ketramine ja algse kanga kudumine.
 2. Talulaste mängupäev – puust ja looduslikest materjalidest valmistatud loomade, karjaaedade, põllutööriistade ja taluhoonetega mängutalude ehitamine, oma mänguloomade valmistamine, ehete ja tootemite valmistamine.
 3. Vee äärse lapse mängumaa –  võimalused ja ohud. Kuidas mängida ujuvate või uppuvate mänguasjadega, kuidas neid veest kätte saada, mida sõprade juures tähele panna ja kuidas aidata – vetelpääste lühikursus. Oma laevukese meisterdamine, lutsukivi viskamise võistlused.
 4. Talu aedade, tarade ja katuste õppepäev –  püstandaia, roigasaia, risuaia, lattaia valmistamine ja lattide looduslikud köitevõimalused, rookatuse, kisklaudkatuse ja laastukatuse näidisvalmistamine.
 5. Köite ja nööride valmistamise õppepäev – linasest kiust nööride valmistamine sõrmede vahel, kedervarrega, nöörikonksudega, köiepööraga, köiemasinaga, erineva otstarbega sõlmede köitmise õpituba.
 6. Taimevärvide päev – õpime, millised taimed annavad värvi, kuidas värve kinnitada, värvime 4 taimega 40 erinevat värvitooni. Praktiline õppepäev täiskasvanutele.
 7. Leivapäev – erinevate taluteraviljaliikide tundmaõppimine, rukki rabamine, terade sõelumine ja tuulamine, terade jahvatamine käsikivil, leiva ja saia valmistamine, kama ja kohvi valmistamine.
 8. Piimapäev – piimamasina ehitus ja piima separeerimine, värskest koorest või valmistamine, kohupiima ja sõira valmistamine. Piimatoidud.
 9. Linapäev – linade kupardamine, lõugutamine, ropsimine, kammimine, lõnga ketramine kedervarrega ja vokiga, kanga kudumine. Linatakkudest nööride ja köite valmistamine.
 10. Lambapäev – lamba pügamine, villa pesemine, kraasimine, ketramine, haspeldamine, villase kanga kudumine kangastelgedel, kõlavööde ja ohjade valmistamine, paelte punumise erinevad viisid.
 • Tegevusi juhendavad korraga 3 juhendajat erinevates tegevuspaikades.
 • Programmi kestvus 4 tundi.
 • Hind: 350 € + transport 0.30 €/km.
 • Õppeasutustele hinnasoodustus 250 € + transport 0,30 €/km.
 • Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

Info ja tellimine telefonidel +372 789 0622 / 5622 8538 / 5622 7650

E-mail: monistemuuseum[ät]wi.ee

Broneeri külastus

  Vaata ka

  Vana-Võromaa muuseumid
  Võru Instituudi uudiskiri banner
  Vana Võrumaa muuseumid