Laagrit alustame 3. juulil kell 9.

Saame omavahel tuttavaks ja meisterdame märkmiku, et ikka kõigi uute sõprade kontaktid ja huvitava info kirja saaks panna.

Muuseumi territooriumil on lausa kaks sauna. Seega räägime saunakommetest, suitsusaunast ja teeme kamba peale ka mõned vihad.

Lõkkeõhtut aitab sisustada Malle lustakate võrukeelsete laulude ja mängudega.

Teisel päeval alustame samuti kell 9. Vanasõna ütleb: „Ega tühi kott püsti püsi.“ Seetõttu kinnitame kõigepealt keha. Laagripäevade jooksul toitlustab lapsi kohvik „Daisy juures“.

Pärast hommikusööki teeme tutvust loomadega ning vaatame, mis trikke koerad teha oskavad. Lisaks koertega suhtlemisele on lastel võimalik kõigi päevade jooksul muuseumi loomade eest hoolitseda: käia kanadele teri andmas ja korjata jänesele rohtu.

Õhtul vestab Hipp lastele jutte, saab maalida molberteid kasutades ja sportida Mõniste kooli spordiväljakul.

Kolmandal päeval on lastega meisterdamas Evely Võru Instituudist. Külla tuleb veel Triin, kelle kirg on mesilaste eest hoolitsemine. Sellest, kuidas seda parimal viisil teha ja maitsvat mett saada, ta lastele räägibki. Laagri lõpetame kell 17.

Kõigisse päevadesse mahub muudki huvitavat, ja seda kõike ikka võru keeles.

Laagris osalemine maksab 35 eurot. Hinna sees on majutus Mõniste rahvamajas (kaasa võtta tekk ja voodipesu või magamiskott) ja toitlustamine neli korda päevas (erimenüüd vajavatele lastele palume toidu kaasa pakkida).

Laagrit toetavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Võru Instituut.

Vabandame kõigi huviliste ees, kel veel plaan liituda. Laagri kohad on suure huvi tõttu täitunud ja laagrisse registreerimine on lõppenud!

 


Liitu uudiskirjaga

Iga kuu ilmuv Vana-Võromaa muuseumide uudiskiri.

    Soovin saada uudiskirja aadressile:

    Lisainfo ja ilmunud uudiskirjad.